Események
Műsor:
PTE Nőikar
Bárdos Lajos: Cantemus
Franz Schubert: 23. zsoltár
Bárdos Lajos: Jubilate
Balatoni Sándor: Caeli enarrant Gloriam Dei
Balatoni Sándor: Szivárvány havasán
Bartók Béla Férfikar
Bárdos Lajos: Cantemus
Farkas Ferenc: Ave Maria
Francis Poulenc: Assisi 4 imája - 2., 3. tétel
Kodály Zoltán: Huszt
Balatoni Sándor: Cantate Domino
Fellépők bemutatása:
Hoffner Tibor
A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet tanársegéde. Doktori tanulmányait 2018-ban kezdte, prof. dr. Lakner Tamás témavezetője irányítása mellett. Doktori témája: "Textúrák a férfikari kórusirodalomban a Romantikától napjainkig."
Hoffner Tibor 2008 januárjától a Bartók Béla Férfikar tagja, 2012-től másodkarnagya, 2019-től a kórust működtető Pécsi Férfikar Alapítvány elnöke. 2015-től a Pannon Filharmonikusok Fesztivál Kórus tagja, 2020-tól a PTE Nőikar társkarnagya.
PTE Nőikar
A Pécsi Tudományegyetem Nőikara több évtizedes múltra tekint vissza. Karnagyai Dobák Pál, Várdai István, Jobbágy Valér, Magay Judit és Kertész Attila voltak, 2020-tól Hoffner Tibor és Antal Laura vezetik az énekkart. A kórus tagjai zongora, gitár, magánének, zeneismeret és ének-zene tanár szakos magyar és külföldi hallgatók. Az énekkar néhány évig az egyetemi vegyeskar részévé vált, ebben az időben több oratórikus műnek és operaelőadásnak is aktív szereplője volt. Az együttes vezetői elkötelezettek a helyi kulturális értékek ápolása iránt, előszeretettel tűzik repertoárra pécsi és magyar kortárs zeneszerzők műveit.
Bartók Béla Férfikar
A legújabb kutatás szerint megalakulásának éve feltehetően 1943, de hivatalosan 1945-től jegyzik az énekkart. 1980 óta dr. Lakner Tamás Liszt-díjas karnagy vezeti az együttest. Az ő művészi munkájának köszönhetően kerültek fel Európa és a világ kórustérképére. 42 díjat nyertek hazai és nemzetközi kórusversenyeken pl. Budapesten, Debrecenben, Arezzoban, Goriziában, Rómában, Bécsben, Toursban, Isztambulban.
Kiemelkedő sikert értek el 2006-ban Kínában a 4. és 2008-ban Grazban az 5. Kórusolimpián, ahol kategóriájuk olimpiai bajnokai lettek. 2014-ben újra világversenyt nyertek Pekingben. Európán kívül koncertkörúton vettek részt Amerikában, Kanadában, Argentínában, Brazíliában, Uruguay-ban és Kínában.
Jelentős szakmai elismerésnek számít, hogy a Hungaroton Hanglemezkiadó 2010-ben velük jelentette meg a Kodály Zoltán összes férfikari művét tartalmazó dupla CD-t, a Kodály összkiadás részeként, mely világpremier volt.
Házigazdái az 1993 óta évenként, férfikarok számára megrendezésre kerülő Európai Bordalfesztiváloknak, ahol már több mint 4000 énekes, 36 országból szólaltatta meg nemzetének és a zenetörténet legszebb bordalait. Az együttes képviselte nagy sikerrel Magyarországot az „Eurovison Choir of the Year 2017” versenyen.
Helyszín: PTE Művészeti Kar Liszt Ferenc hangversenyterem (7633 Pécs, Zsolnay V. u. 16.)
Kezdés: 2023-02-14 17:00
Vége: 2023-02-14 18:00
Hírek
További hírekEsemények
További eseményekBor és dal minden kultúrában együtt jár,
de “bordala” csak a magyarnak van –
vélhetnénk.